Reklama

Kryminałki: Bezakcyzowych papierosy ujawnione podczas przeszukania

Kryminalni z Terespola ujawnili ponad 800 paczek bezakcyzowych papierosów. Kontrabandę przechowywał w swoim domu 51-letni mieszkaniec gminy Terespol. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 19 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przed weekendem kryminalni z terespolskiego komisariatu ustalili, że 51-letni mieszkaniec gminy Terespol, w miejscu swojego zamieszkania może posiadać papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie przeszukania policjanci potwierdzili posiadane informacje. W szafie oraz łóżku policjanci ujawnili ponad 800 paczek bezakcyzowych papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 19 tysięcy złotych.

Kontrabanda została zabezpieczona, natomiast 51-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama