Reklama

Janów Podlaski: Ścinają łuki na trasie drogi powiatowej w Klonownicy Plac

Trwa modernizacja trasy z Białej Podlaskiej do Janowa Podlaskiego. Droga powiatowa nr 1031L to trasa prowadząca od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 811 pomiędzy Hrudem a Ossówka do Janowa Podlaskiego. Prace wykonuje PRD Horeglad Biała Podlaska.

Pierwszy etap, od Klonownicy do Janowa Podlaskiego, z ulicą Bialską w samym Janowie został już zakończony i oddany do użytku. Obecnie prace wykonywane są na drugim etapie o długości ok. 5 km 200 metra. Wykonano wszystkie prace związane z budową odcinków nowych chodników i zatok autobusowych w terenie Klonownicy Plac, Polinowa i Klonownicy Małej.

Drogowcom pozostało wykonanie dwóch łuków na drodze. Prace na jednym są mocno zaawansowane. Drugi łuk rozpoczęto realizować. Modernizacja polega na ścięciu promienia i złagodzenia przejazdu w tych dwóch miejscach. Do tej pory jeszcze kierowcy podróżują starym przebiegiem trasy. Obecne zakręty są ostre i wymagające. Nowe zostaną wyprofilowane, droga zostanie poszerzona i wzmocniona. To dwa ostatnie odcinki drogi z dużym zakresem prac.

Na odcinku o skrzyżowania z drogą wojewódzką (Ossówka) w kierunku przez las na Klonownicę Plac trwa nawożenie ziemi celem uzupełnienia poboczy drogi. Tu spotkamy jeszcze ekipy plantujące i wzmacniające grunt.

Prace wstrzymano na samym skrzyżowaniu drogi powiatowej 1031L i drogi wojewódzkiej nr 811 w Ossówce. Co prawda wytyczono nowy przebieg pasa drogowego – wąs z łuku drogi wojewódzkiej – ale opisywaliśmy już projekt przebudowy skrzyżowania do którego dąży Zarząd Dróg Powiatowych a nad którym pracuje Zarząd Dróg Wojewódzkich – typu rondo. Prawdopodobnie będzie to jednak zadanie realizowane poprzez nowy przetarg i jako odrębna inwestycja. Niewielkie są szanse, że rozpocznie się on jeszcze w trakcie obecnie realizowanej przebudowy drogi powiatowej i na rondo przyjdzie kierowcom trochę poczekać. Z naszych informacji wynika, że jest na nie szansa pod koniec 2021 roku a najprawdopodobniej jego budowa i oddanie do ruchu zaplanowane zostanie dopiero w roku przyszłym.

Wcześniejsze nasze materiały dotyczące inwestycji:
Janów Podlaski: Przedwojenny most w przebudowie (galeria) <<==>> LINK
II etap drogi na Janów Podlaski. Czy będzie rondo z drogą wojewódzką? [FILM] <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: powiatbialski.geoportal2.pl
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama