Reklama

Wieści z Unii: Rewitalizacja Księżego Młyna

Trwa rewitalizacja zabytkowego osiedla na łódzkim Księżym Młynie. Dzięki unijnym funduszom domy robotnicze – „famuły”, wraz z pozostałymi budynkami wchodzącymi w skład kompleksu zbudowanego w latach 70 XIX w. przez Karola Scheiblera, od 2012 r. są przywracane do użytkowania. Projekt „Szlakiem architektury włókienniczej. Rewitalizacja Księżego Młyna” realizuje Miasto Łódź.

Rewitalizacja Księżego MłynaProjekt obejmuje przeprowadzenie niezbędnych prac konserwatorskich i restauratorskich oraz robót budowlanych w istniejących budynkach wpisanych do rejestru zabytków wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej. Celem jest zachowanie mieszkalnego charakteru osiedla.

Rewitalizacja Księżego Młyna przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców nie tylko dzięki remontom mieszkań i zagospodarowaniu terenu, ale również dzięki podłączeniu zabytkowych „famuł” do miejskiej sieci cieplnej. Oznacza to jednocześnie mniejszą emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Rewitalizacja Księżego MłynaWartość projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, wynosi prawie 70 mln złotych. Dofinansowanie z UE to kwota przekraczająca 39 mln zł. Zakończenie projektu rewitalizacji osiedla Księży Młyn ma nastąpić w 2023 r.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama