Reklama

Terebela: Duża poprawa bezpieczeństwa. Pojawi się chodnik i zjazdy! (galeria)

Rada Gminy w Białej Podlaskiej podejmie uchwałę w sprawie udzielenia Powiatowi Bialskiemu pomocy finansowej w celu kontynuacji przebudowy drogi powiatowej nr 1020L w Terebeli. Podróżujący trasą Biała Podlaska - Rakowiska - Terebela - Jagodnica - Witulin - Leśna Podlaska korzystają już z odremontowanej drogi na znacznym jej odcinku. W tym roku nastąpi położenie nakładki ścieralnej na wcześniej położoną stabilizację i budowa chodnika. Powiat szykuje też dokumentację na przebudowę mostu w Terebeli.

Prawie trzy kilometry, dokładnie 2 km 870 metrów, taki odcinek trasy 1020L podlega przebudowie. W tym roku nastąpić ma ukończenie zadania. W podejmowanej uchwale Rada Gminy przekaże pół miliona złotych jako wkład własny – pomoc finansowa. Powiat Bialski zapisał w swoim budżecie na 2021 rok drugie tyle. Pozwoli to na położenie warstwy ścieralnej ale co jeszcze istotniejsze i będzie zupełną nowością w Terebeli to planowane jest wykonanie 480 metrów chodnika wraz z zatoką autobusową.

To nie jedyne przewidziane w tym roku inwestycje w miejscowości. Powiat przeznaczył środki na wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy mostu znajdującego się na drodze 1020L w Terebeli na wylocie w kierunku na Jagodnicę. Kolejne zadania, choć znacznie mniejszej wartości przewidziane zostały w ramach Funduszu Sołeckiego ale o moście i o Funduszu w kolejnych materiałach.


 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: powiatbialski.geoportal2.pl / Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama