Reklama

Małaszewicze: Kolejki na terminalu logistycznym? Ryzyko z dnia na dzień coraz mniejsze

Na naszej redakcyjny email ([email protected]) trafiła przesyłka od jednego z czytelników. "Mogliby Państwo zainteresować się kolejkami które mają miejsce na wcześniej wychwalanym porcie kontenerowym PKP?". - Do wszystkich tych terminali prowadzi jedna droga na której okresowo tworzą się zatory, gdy w jednym czasie duża liczba samochodów przyjeżdża po odbiór lub pozostawianie kontenerów. - odpowiada nam. Dodatkowo otrzymaliśmy zapewnienie, że ryzyko przedłużonego oczekiwania powinno być w przyszłości minimalne. Od dwóch tygodni na terenie terminala działa parking na ponad 20 samochodów oczekujących na usługi logistyczne.

Mogliby Państwo zainteresować się kolejkami które maja miejsce na wcześniej wychwalanym porcie kontenerowym PKP. To jest nie do pomyślenia by przez godzinę czasu lądować 2 auta jak samochodów przed brama stoi 70. Proszę sprawdzić ten temat i zrobić z tym porządek.”

Zajęliśmy się tematem. Centrala PKP Cargo Terminale sp. z o.o. z którą skontaktowaliśmy się w tej sprawie, bardzo sprawnie i szybko zajęła się zgłoszeniem i naszymi pytaniami związanymi z sygnałem zawartym w mailu czytelnika.

Nie jestem w stanie udzielić bezpośredniej odpowiedzi na zadane pytanie gdyż, po pierwsze, nie znam godziny i dnia związanego z problemem o który pisze Wasz czytelnik i nie mam również pewności czy mowa jest o terminalu naszej spółki w związku z powstałymi niedogodnościami. Kierowcy często mylą terminale kontenerowe których w rejonie przeładunkowym znajduje się 4 i do wszystkich tych terminali prowadzi jedna droga na której okresowo tworzą się zatory, gdy w jednym czasie duża liczba samochodów przyjeżdża po odbiór lub pozostawianie kontenerów. – napisał Jacek Rutkowski prezes Zarządu PKP Cargo Terminale sp. z o.o..

Dodatkowo chciałbym podkreślić, że ryzyko powstania ewentualnych problemów wynikających z przedłużonego oczekiwania na wjazd bezpośrednio do naszego terminala powinno być w przyszłości minimalne. Od dwóch tygodni na terenie naszego terminala działa parking na ponad 20 samochodów dla oczekujących na skorzystanie z naszych usług, a chciałbym zaznaczyć, że takiego parkingu nie posiada żaden z naszych konkurentów w Małaszewiczach. Zakończenie całości modernizacji umożliwi jednocześnie jeszcze sprawniejszą i zarazem szybszą obsługę naszych klientów. Bardzo dziękuję jednocześnie za stałe i rzetelne informowanie o działaniach naszej spółki, która – mamy nadzieję – jest znaczącym podmiotem gospodarczym regionu Białej Podlaskiej. – dodaje prezes Rutkowski z Zarządu PKP Cargo Terminale sp. z o.o..

Materiały Radio Biper dotyczące terminala intermodalnego PKP w Małaszewiczach

https://www.radiobiper.info/2020/12/09/malaszewicze-przebudowa-plac-manewrowy-intermodalnego-galeria/

https://www.radiobiper.info/2017/11/27/malaszewicze-duze-terminal-dzialki/

Przebudowa terminala intermodalnego PKP Cargo w Małaszewiczach

 

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: arch.radiobiper.info
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 4 komentarze do tego artykułu.

  1. Gratuluję poczucia humoru. W czwartek tj. 15 kwietnia 2021r o godz. 21:45 po sprawdzeniu awizacji na zdjęcie kontenera zapisałem się w kolejkę. Otrzymałem numer 213. Zostałem poproszony przez CB o wjazd dnia 16 kwietnia 2021 roku o godz. 13.30. Po 2 godzinach wyjechałem po zdjęciu kontenera. Na 230 oczekujących 20 miejsc parkingowych to pogratulować inwestycji. Wszystko się działo na PKP Cargo ul Kolejarzy

  2. tam zawsze jest tak powyzej 5 aut jest kolejka a ten terminal to jedno wielkie nieporozumienie. Na zdanie pustego kontenera kierowca wykrecił mi 7:30 pauzy i po telefonie do członka zarzadu uzyskałem odpowiedz ze to jakieś nieporozumieni. Wiec ten terminal to nieporozumien. 20 miejsc parkingowych jak w filmie Bareji komedia wiecej mam na placu miejsc parkingowych.

  3. Nie no, pewnie, że tak! Toż to logiczne – staję autem pod PKP po to, żeby iść się zameldować na agrostop….Czego nie tu nie rozumieć? :)))))

  4. Zapisałem się w kolejkę na PKP 21.04 godz.18 i już byłem załadowany 22.04 godz.23.50, Agrostop i RTSB kolejny potentat, wymyślają okienka załadunkowe,ale tylko dla siebie. Jedna wielka porażka!!!!!!!! Ludzie biorą się za coś , o czym nie mają zielonego pojęcia jak to prowadzić i tym zarządzać…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama