Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Wpadł podczas kontroli drogowej. Został tymczasowo aresztowany

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowany został wobec 37-latka z gminy Biała Podlaska. Mężczyzna, który wpadł podczas kontroli drogowej, podejrzany jest o posiadanie i udzielanie amfetaminy. Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 37-latek posiadający te środki. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek na ulicy Kolonia Francuska w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego bialskiej komendy zauważyli zaparkowane na poboczu auta. Na widok mundurowych kierowca jednego z nich usiłował „coś” schować. Mężczyzną tym okazał się 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który przed wzrokiem mundurowych ukryć chciał dwa woreczki z zawartością białego proszku. W samochodzie przebywał też pasażer, którym okazał się 37-latek z gminy Biała Podlaska. Przy nim także mundurowi ujawnili woreczki z białym proszkiem oraz wagę przenośną. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to amfetamina. Nielegalna substancja została zabezpieczona, natomiast mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych przeszukań kryminalni ujawnili u 37-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska białe tabletki. Zostały one również zabezpieczone. Poddane zostaną ekspertyzie, która pozwoli określić szczegółowy ich skład. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. W miniony weekend Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Zarzuty usłyszał też drugi z 37-latków- mieszkaniec Białej Podlaskiej. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie, może ona zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama