Reklama

Międzyrzec Podlaski: Strażacka i Grottegra w nowej odsłonie (galeria)

Odwiedziliśmy Międzyrzec Podlaski i przespacerowaliśmy się budowanymi obecnie ulicami na osiedlu Parkowa / Kusocińskiego. Mowa o ulicy Grottgera i Strażackiej. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel ponad 706 tys zł.

Ulica Artura Grottgera
Powstaje 130 metrów ulicy Grottgera. To integralne przedłużenie ulicy Stwosza. Ulica budowana jest od skrzyżowania z ulicą Parkową w stronę południową w kierunku terenów zielonych. Solidna podbudowa, krawężniki i chodniki. Wysoko wyniesione deptaki i zjazdy spowodowały nieco utrudnień i interwencji części mieszkańców. Przynajmniej w dwóch miejscach powstał problem z otwarciem bram. Sprawą zajął się już Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim. Defekty zostaną usunięte.

Ulica Strażacka
Budowana jest też prawie sąsiednia ulica Strażacka. Tu zadanie jest większe. Budowany jest odcinek o długości 210 metrów od skrzyżowania z ulicą Kusocińskiego poprzez skrzyżowanie z ulicą Parkową w kierunku na południe. Ulica sąsiaduje z Parkiem Potockich. To w ulicę Strażacką wpada ciąg pieszo – rowerowy Aleja Wolności, prowadząca obok Pałacu Potockich, aleją przez parki z mostkiem na jednym z kanałów. Łącznie powstanie więc trasa od Kusocińskiego do Lubelskiej.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: powiatbialski.geoportal2.pl
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama