Reklama

Kryminałki: Odpowie za kradzież rozbójniczą

Za kradzież rozbójniczą odpowie 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W jednym ze sklepów „amator cudzego mienia” ukradł sprzęt o wartości ponad 1 200 złotych. By utrzymać się w jego posiadaniu groził pracownicy drogerii. Wczoraj wobec 41-latka bialski sąd zastosował tymczasowy areszt. Za popełniony czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej podejrzewany jest o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej w jednej z bialskich drogerii.

W trakcie rozmowy z pracownicą sklepu funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mężczyzna wszedł do drogerii interesując się maszynkami elektrycznymi. Po chwili wziął z półki produkty o wartości ponad 1 200 złotych i opuścił sklep nie płacąc za towar. Gdy minął linię kas pracownica drogerii próbowała odebrać mu torbę ze skradzionymi przedmiotami. Kiedy produkty upadły na podłogę mężczyzna zabrał cześć maszynek odchodząc z miejsca. By utrzymać się w ich posiadaniu groził pracownicy sklepu, która podjęła interwencję.

Policjanci zatrzymali 41-latka. Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury zastosowany został wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama