Reklama

Biała Podlaska: Zieleń Miejska zakupiła zamiatarkę do chodników (film)

Jest biało - kremowa. Z nalepkami spółki miejskiej "Zieleń", EcoCity Biała Podlaska i herbem miasta na zbiorniku. Mowa o nowym pojeździe sprzątającym, mechanicznym, który pojawił się na bialskich ulicach. Mechaniczna zamiatarka chodnikowa rozpoczęła pracę. O nowym sprzęcie pomocnym w utrzymaniu czystości na deptakach i placach miejskich mówi Konrad Afaltowski, prezes spółki "Zieleń" w Białej Podlaskiej.

Spółka „Zieleń” podpisała umowę z Miastem Biała Podlaska na sprzątanie, zamiatanie i dbanie o porządek na terenie miejskich chodników i placów. Chodniki i place podzielono na te które Zieleń czyścić ma codziennie (prawie 8 tys 400 m2 powierzchni), oczyszczać trzy razy w tygodniu (ponad 8 tys 300 m2 powierzchni) i sprzątać minimum dwa razy w miesiącu (ponad 19 tys 800 m2 powierzchni). Do tego dochodzi zimowe utrzymanie wybranych odcinków chodników. Łącznie około 36 tys 500 m2 powierzchni.

– Rozpoczynamy prace związane z porządkowaniem chodników. Prosimy mieszkańców miasta o wyrozumiałość. Nie wszędzie i nie od razu będziemy wstanie dotrzeć. Chodników, placów, placyków, deptaków jest po prostu dużo. Aby sprawniej nam szło sprzątanie zakupiliśmy mechaniczną zamiatarkę. Właśnie wyrusza na miejskie ulice. Na okres majówki powinniśmy zobaczyć efekt naszych prac porządkowych. Obsługujemy oprócz chodników wszystkie parki miejskie, skwery, place, Plac Wolności, park Radziwiłłowski, park przy Terebelskiej. Zamiatarka pracować będzie codziennie po kilka godzin. Jeśli będzie taka potrzeba jesteśmy jako spółka miejska przygotowani na dalsze inwestycje i zakupy. Celem są czyste place i chodniki.

Główny plac w mieście, Plac Wolności sprzątany będzie w każdy piątek aby na weekendy wszystko było posprzątane. Zamiatarkę „Zieleni” zobaczymy także przy al. Tysiąclecia, Akademickiej, Bieńkowskiego, Budkiewicza, Brzeskiej, Ciasnej, Grunwaldzkiej, Janowskiej, Jatkowej, Krótkiej, Narutowicza, Moniuszki, Orzechowej, Piłsudskiego, Pocztowej, Reformackiej, Sidorskiej, Terebelskiej, Warszawskiej, Zamkowej.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama