Reklama

Sławacinek Stary: Chodnikiem przez wieś (film) (galeria)

Niebawem film a w nim rozmowa z wójtem Gminy Biała Podlaska Wiesławem Panasiukiem o pracach prowadzonych m.in. w Sławacinku Starym. Podmiejska miejscowość diametralnie zmienia oblicze. Powstaje tu łącznie około pięciu kilometrów nowego chodnika przy głównej drodze. Główna ulica biegnąca przez miejscowość to przedłużenie miejskiej ulicy Sławacińskiej.

 

Warto dodać, że zgodnie z informacją zawartą na tablicach przy realizowanej inwestycji, przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego. Funduszu Dróg Samorządowych. Projekt pod nazwą “Dokończenie budowy drogi gminnej 101669L relacji Sycyna – Sławacinek – Biała Podlaska (ul. Sławacińska), w tym budowa nawierzchni (odcinek Porosiuku – Sławacinek Nowy – Styrzyniec <<==>> więcej w LINKU ), budowa chodników i zjazdów oraz budowa kanalizacji deszczowej” uzyskał dofinansowanie w kwocie 1 mln 884 tys 427 zł przy całkowitej wartości inwestycji 3 mln 140 tys 712 zł.

Prace przy budowie chodnika wkroczyły w ostatnią fazę a ich zakończenie przewidujemy na przełom miesiąca kwietnia i maja. Nasze przewidywania co do dalszych inwestycji w miejscowości to naprawa i przebudowa łącznika trasy krajowej z główną droga przez wieś prowadzącego przy przepompowni gazu oraz uporządkowanie i budowa znajdującej się przy łączniku pętli autobusowej.

Warto zauważyć również, że jest to jedna z dziesięciu – na ponad czterdzieści miejscowości w Gminie Biała Podlaska która zyskuje na bliskości miasta Biała Podlaska, dogodnym położeniu, niezłej komunikacji, istniejącej sieci mediów jak wodociągi, kanalizacja czy sieć gazowa. Już dawno Sławacinek Stary z typowej wsi zmienił się w podmiejskie osiedle mieszkaniowe a proces ten narasta. Wytyczane są kolejne ulice a właściciele nieruchomości dzielą działki i przeznaczają je pod budownictwo indywidualne i deweloperskie. Odzwierciedla się to m.in. w ilości mieszkańców Sławacinka Starego. Na początku br. zameldowanych w Sławacinku Starym było ok. 1200 osób.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: powiatbialski.geoportal2.pl
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama