Reklama

Lublin: Podrabiane zabawki i odzież zatrzymane przez KAS w kilku sklepach

Ponad 400 szt. podróbek, w tym zabawki i odzież, zatrzymali funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar funkcjonariusze wykryli w kilku sklepach w Lublinie.

Funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku prowadzili na terenie Lublina kontrole wymierzone w nielegalny handel towarami podrabianymi. W pięciu skontrolowanych sklepach, należących do jednego właściciela, funkcjonariusze ujawnili łącznie 407 szt. towarów naruszających prawo własności przemysłowej. Zabezpieczyli 257 podrabianych zabawek i 150 szt. odzieży z bezprawnie naniesionymi znakami znanych światowych marek, w tym podkoszulki, bokserki, getry i bawełniane czapki.

Wśród zatrzymanych podróbek odzieżowych były też… maseczki znanej firmy modowej. W oryginalnej wersji kosztują one ponad 230 zł za sztukę.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

W sprawie wszczęte zostały postępowania karne. Dalsze ustalenia prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi 33 tys. złotych.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama