Reklama

Kryminałki: 70-Latka handlowała nielegalnym alkoholem i papierosami

Za wyrabianie i sprzedaż alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 70-latka z gminy Terespol. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta prawdopodobnie rozlewa i sprzedaje napoje spirytusowe. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli „nielegalny” alkohol oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu ustalili, że 70-letnia mieszkanka tej gminy może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe niewiadomego pochodzenia. Ustalili również „klientkę”, która kupowała nielegalny alkohol. Wczoraj policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez kobietę. Podczas przeszukania ujawnili rozrobiony już alkohol oraz kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Nielegalny towar został zabezpieczony. 70-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama