Reklama

Przemycali papierosy przez rzekę graniczną Bug

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej, działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek zamiejscowy w Białej Podlaskiej, zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą, której działalność polegała na przemycie wyrobów tytoniowych.

Działania funkcjonariuszy SG oraz śledczych doprowadziły do ustalenia metod działania osób zajmujących się przemytem papierosów z Białorusi do Polski przez rzekę graniczną Bug,  ich dalszej dystrybucji oraz dokładnego podziału ról w strukturze grupy przestępczej. Do sprawy zatrzymano 5 obywateli Polski, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych wynikających z narażenia Skarbu Państwa na straty wynikające z nieuiszczonych opłat celnych i podatku VAT.  Podczas zatrzymań sprawców, dokonano również przeszukań miejsc ich zamieszkania, gdzie ujawniono i zabezpieczono dowody prowadzenia nielegalnej działalności, które zostaną wykorzystane w toku prowadzonego postepowania. 

Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił Prokuratorowi Okręgowemu na przedstawienie zatrzymanym zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu co najmniej 389 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości ponad 5 600 000 złotych i nielegalnego ich wprowadzenia do obrotu na obszar celny Unii Europejskiej.

Wobec sprawców prowadzący śledztwo Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych i dozoru Policji. Z uwagi na przeprowadzone dotychczas ustalenia sprawa ma charakter rozwojowy. 

Tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama