Reklama

Biała Podlaska 81. na liście miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę w historii OC

17,9 % kierowców z Białej Podlaskiej zadeklarowało co najmniej jedną szkodę w swojej historii ubezpieczenia. Ten wynik dał miastu 81. miejsce w rankingu. Był to jeden z lepszych wyników w Polsce, a najlepszy w województwie lubelskim.

Eksperci portalu rankomat.pl przygotowali ranking na podstawie deklaracji szkodowości kierowców z 84. największych polskich miast (z liczbą mieszkańców powyżej 50 tys.). Biała Podlaska uplasowała się na 81. miejscu. To bardzo dobry wynik. W województwie lubelskim więcej kierowców zadeklarowało szkody w Lublinie (21,2%), Chełmie (18,7%) i Zamościu (18,6%). W skali całego kraju najlepszy wynik uzyskał Ostrowiec Świętokrzyski (16,8%), a najgorszy Ruda Śląska (26,1%).

Profil szkodowego kierowcy z Białej Podlaskiej
Zbierając dane z kalkulacji w ostatnim roku można zaprezentować sylwetkę szkodowego kierowcy. W Białej Podlaskiej najwięcej kierowców deklarujących szkody urodziło się w 1981 i 1986 roku. Samochód, który najczęściej posiadają to audi A6 z 2008 roku. Kierowcy z co najmniej jedną szkodą na koncie w ostatnim roku zapłacili za OC 667 zł. Dla porównania średnia stawka w Białej Podlaskiej wyniosła 600 zł.

W Białej Podlaskiej kierowcy płacili 600 zł. Było to mniej od średniej stawki ogólnopolskiej (672 zł). Tyle samo co w Białej Podlaskiej składka wyniosła w Chełmie. Większy koszt OC był w Lublinie (683 zł), a mniejszy w Zamościu (595 zł). W skali całego kraju najniższą stawkę uzyskał Ostrowiec Świętokrzyski (505 zł), a najwyższą Wrocław (918 zł). W tym jedynym mieście w Polsce średnia składka przekroczyła 900 zł.

Osoby zamieszkujące duże miasto, w którym często dochodzi do kolizji i wypadków, płacą zazwyczaj więcej za OC. Warto jednak podkreślić, że na wysokość ceny OC wpływa nie tylko liczba szkód. Nasz raport przedstawia stawki uśrednione. W mieście, dla którego wyliczyliśmy niższą średnią składkę, może więc przykładowo mieszkać najwięcej kierowców w starszym wieku bądź posiadających auta z niewielką pojemnością silnika, co znacząco obniża cenę polisy – mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

materiał: Rankomat.pl
tekst i zdjęcia: Grzegorz Demczyszak Specjalista ds. PR Rankomat.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama