Reklama

Kryminałki: Uwaga na fałszywe linki generujące wypłaty z konta. Tak działają oszuści!

Biała Podlaska: Wandal uszkodził zaparkowany przy ulicy Lotniczej samochód. // Małaszewicze: Przywłaszczony zgubiony podczas spaceru telefon. W etui znajdowały się pieniądze. // Chotyłów: Dane karty płatniczej uzyskane w nieustalony sposób posłużyły sprawcy do dokonania zakupów w internecie. // Biała Podlaska: Mieszkanka straciła 500 zł. Otrzymała sms z informacją o niedopłacie przekazu przesyłki. W smsie znajdował się link. Logowanie na konto bankowe i działanie linku spowodowało pobranie ww. kwoty. // Woskrzenice Duże: Sprzedający części samochodowe nieznany sprawca przesłał link celem opłacenia przesyłki kurierskiej. Mieszkaniec zorientował się, że jest to fałszywy link związany z oszustwem. // Biała Podlaska: Włamanie do garażu. Kradzież alkoholu, benzyny oraz wkrętarki.

01.04.2021r. BIAŁA PODLASKA, ul. Lotnicza
W okresie od 01 do 03 kwietnia 2021 r., na terenie niestrzeżonego parkingu osiedlowego, n/n sprawca umyślnie uszkodził zaparkowany samochodu marki Kia w ten sposób, że przy użyciu ostrego narzędzia, zarysował elementy karoserii, powodując straty na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

06.04.2021r. MAŁASZEWICZE,
Mieszkanka Lublina zgłosiła, że n/n sprawca dokonał przywłaszczenia jej telefonu komórkowego, (w którym dodatkowo znajdowały się pieniądze), który podczas spaceru wypadł jej z kieszeni płaszcza. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

06.04.2021r. CHOTYŁÓW,
Nieznany sprawca pozyskując w nieustalony sposób nr karty płatniczej mieszkańca gm. Piszczac, dokonał zakupów internetowych na szkodę wymienionego. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

03.04.2021 r. BIAŁA PODLASKA
Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 500 złotych w ten sposób, że przesłał pokrzywdzonej wiadomość sms wraz z linkiem o treści „Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 0,50 PLN przepraszamy za utrudnienia; prosimy uregulować należność”. Wiadomość zawierała też link. Pokrzywdzona po wejściu na wskazany link została przekierowana na stronę przypominającą domenę firmy wysyłkowej, skąd następnie zalogowała się na swoje konto bankowe w celu uregulowania niedopłaty, jednak po wpisaniu przez nią loginu i hasła z jej konta zostały wyprowadzone pieniądze w wskazanej kwocie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

01.04.2021r. WOSKRZENICE DUŻE,
Nieznany sprawca odpowiedział na ogłoszenie umieszczone na portalu przez mieszkańca gm. Biała Podlaska, dotyczące sprzedaży części samochodowych za kwotę 300 złotych, po czym przy wykorzystaniu komunikatora przesłał wymienionemu link, który miał być linkiem do strony internetowej firmy wysyłkowej, celem nadania przesyłki. Pomimo prób otwarcia podanego linku na komputerze pokrzywdzonego wyświetlony został komunikat, iż link ten nie pochodzi od firmy kurierskiej, jest związany z oszustwem. Po tym jak zawiadamiający przesłał tą wiadomość sprawcy zerwał on kontakt z ogłoszeniodawcą. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

05.04.2021r. BIAŁA PODLASKA,
W nocy z 5 na 6 kwietnia 2021 r. na terenie prywatnej posesji, nieustalony sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do garażu z wnętrza którego, dokonał kradzieży alkoholu, benzyny oraz wkrętarki na szkodę mieszkańca miasta. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama