Reklama

Brakuje 220 metrów. Plomba ścieżki Biała Podlaska – Sławacinek Stary (galeria)

Trwa budowa 200 metrów ścieżki rowerowej przy realizacji przebudowy ulicy Warszawskiej. Ścieżka poprowadzona jest oczywiście po całej długości modernizowanej ulicy jednak omawiany dziś fragment stanowi już oddzielną część, nie biegnącą wzdłuż samej ulicy. Ścieżka kończy się obecnie na granicy administracyjnej miast. Braknie 220 metrów plomby do istniejącej już ścieżki rowerowej przy trasie DK-2 od Sławacinka Starego do Styrzyńca. Rowerzyści ale i piesi podróżujący tą trasą wiedzą jak bardzo istotny jest to odcinek.

Brakujący fragment ścieżki leży już na terenie Gminy Biała Podlaska. Teren o którym mowa należy do pasa drogowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Już w zeszłym roku podjęliśmy rozmowy z dyrekcją GDDKiA w sprawie budowy brakującego fragmentu. W proces negocjacji włączyliśmy posła Marcina Duszka. W naszym imieniu monitoruje sprawę w Warszawie. Problem w tym, że to nie jest nasz teren. Gdyby był nie byłoby tematu rozmowy. Nie jest jednak i musimy najpierw przekonać właściciela gruntu do sensu wykonania tej drobnej w stosunku do realizowanych przez Generalną Dyrekcję budów, na przykład związanych z budową autostrady. Mamy jednak kilka argumentów po naszej stronie i jestem przekonany, że GDDKiA brakujący fragment ścieżki wykona. – mówi Adam Olesiejuk, zastępca wójta Gminy Biała Podlaska.

Gmina Biała Podlaska zapewnia, że jest w stanie w całości pokryć koszt budowy plomby ścieżki rowerowej na Sławacinku Stary. Wszystko po to aby przyśpieszyć realizację zadania. Piłeczka jest po stronie Generalnej Dyrekcji. Z informacji jakie docierają jest jeszcze szansa na realizację tego brakującego odcinka w bieżącym roku. Ale i rok kolejny – 2022 – także jest już brany pod uwagę. W każdym razie przyjdzie nam rowerzystom i pieszym poczekać jeszcze trochę na całość i na razie przebijać się z jednego odcinka przy Warszawskiej na odcinek przy drodze krajowej fragmentem nie koniecznie do tego celu przygotowanym.

Warto też monitorować omawiany temat. W momencie gdy zakończą się prace przy Warszawskiej i w kolejnym gdy powstanie już brakująca plomba rowerzyści uzyskają trasę na zachód od Parku Radziwiłłowskiego do Styrzyńca o długości prawie 6 kilometrów 650 metrów. W przyszłości ścieżka rowerowa przy DK-2 od Styrzyńca mogłaby zostać poprowadzona dalej na zachód do Sycyny i Worońca.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: geoportal2.pl
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama