Reklama

Biała Podlaska: Warszawska czeka już tylko na asfalt! Trwa budowa ścieżki rowerowej w kierunku Sławacinka (galeria)

Prawie. Zostały drobne prace przy dopieszczeniu budowy zjazdów, zatok i chodników. Mowa o III etapie przebudowy ulicy Warszawskiej na odcinku od posesji nr 65A do obwodnicy miasta. Prace wykonuje firma Transbet Mariana Wojtiuka. Przypomnijmy, że prace budowlane mają zakończyć się zgodnie z nowym, przedłużonym terminem realizacji kontraktu do końca maja br.. Wszystko na to wskazuje, że to termin nie zagrożony a są duże szanse, że nową, gotową ulicą pojedziemy jeszcze w tym miesiącu - kwietniu.

Modernizowana trasa otrzymała krawężniki i opaski z kostki brukowej po stronie północnej oraz szeroki pas trasy rowerowej po stronie południowej. Wykonano kilkadziesiąt zjazdów na posesje. Pięć zatok autobusowych z wiatami przystankowymi. Dwa skrzyżowania z drogami prowadzącymi do Sławacinka Starego (ulicy Sławacińskiej) zostały przebudowane. Warszawska na wysokości skrzyżowań została poszerzona aby w dalszej kolejności wykonać na niej pasy wydzielone do lewoskrętów.

Sporo pojawiło się chodników. Są to chodniki odcinkowe. Większość z nich powstała przy przystankach komunikacyjnych. Dłuższy odcinek powstał po północnej stronie ulicy Warszawskiej na wysokości od ostatniego przystanku komunikacji miejskiej w stronę stacji paliw i hotelu Dukat. Tu także przebudowano odcinek miejsc postojowych dla parkujących samochodów. Nową wyspę dzielącą pobudowano pomiędzy wjazdem na teren parkingu hotelowego a obiektem stacji paliw.

Trwa poszerzanie i łagodzenie łuku na zjeździe z obwodnicy – zakręcie na prostą wjazdową w ulicę Warszawską. Poszerzenie dokonywane jest po południowej stronie ulicy.

Dużo dobrego dla rowerzystów już powstało a trwa budowa ostatniego odcinka ścieżki rowerowej jaka powstaje łącznie z modernizacją ulicy. Ekipy drogowców Transbetu uwijają się przy około 200 metrach indywidualnej nie powiązanej z przebiegiem ulicy Warszawskiej i wchodzącej już na wysokość trasy DK-2 (obwodnicy) rowerowej drogi będącej przedłużeniem ścieżki do granic miasta w kierunku na Sławacinek. Po stronie Gminy Biała Podlaska pozostanie budowa plomby o długości 220 metrów aby spiąć system ścieżek pieszo – rowerowych w całość.

Więcej o omawianej ścieżce i jej brakującym fragmencie przeczytasz w materiale:
<<==>>
Brakuje 220 metrów. Plomba ścieżki Biała Podlaska – Sławacinek Stary (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama