Reklama

Biała Podlaska: Nartowskiego i Furmana – relacja z placu budowy (galeria)

Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy, o zwiększeniu zakresu prac jaki wynikł w trakcie rozpoczęcia prac przy budowie ulic Furmana i Nartowskiego. W między czasie przeprowadzony został przetarg na wykonanie prac elektrycznych i sieciowych które w całości realizacji przedsięwzięcia stanowią obecnie znaczą część prac. Zwiększyły się koszty i wydłużył się czas potrzebny do wykonania ulic. Jednym słowem zaplanowane na rok 2020 zgodnie z ustaleniami Białej Księgi Dróg i Chodników na lata 2020 - 2023 opóźni się. Nowymi ulicami pojedziemy na przełomie kwietnia i maja br.

Jeszcze miesiąc z utrudnieniami na Furmana i Nartowskiego a już zbliża się kolejna inwestycja realizowana w tym rejonie Białej Podlaskiej. Zgodnie z założeniami Białej Księgi w tym roku powstać ma kolejna ważna ulica w osiedlowej komunikacji układu podstawowego – Stanisława Damrosza (więcej <<==>> LINK) 

Wracamy jednak do Nartowskiego i Furmana. W sumie w samym pasie drogowym, wykonawca, PRD Horeglad, wykonał już wszystko. Czas na podbudowę betonową a następnie asfalt. Prace w ostatnim czasie prowadzone były na skrzyżowaniu – połączeniu ulic Nartowskiego z Francuską. Związane z dodatkowym przetargiem prace dotyczące głównie układu sieciowego i elektrycznego także na ukończeniu. Położony został kabel oświetlenia ulicznego, umiejscowione i zamontowane zostały poszczególne punkty oświetleniowe. Czeka nas teraz montaż słupów lamp ulicznych. Będą to lampy ledowe.

Więcej o realizowanej inwestycji w materiale:
Biała Podlaska: Nartowskiego i Furmana – zakończenie prac wiosną 2021 (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama