Reklama

Wieści z Unii: XIV edycja konkursu Juvenes Translatores

2894 uczniów z 663 szkół stanęło w szranki konkursu dla młodych tłumaczy. Mimo pandemii i trudności organizacyjnych, dziś równo o godz. 10.00 uczniowie ze wszystkich krajów UE przystąpili do tegorocznej edycji Juvenes Translatores. Mieli przetłumaczyć tekst o tematyce europejskiej w dowolnie wybranej przez siebie kombinacji 2 spośród 24 języków urzędowych Unii.

Celem konkursu, organizowanego przez Dyrekcję Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej już od 2007 r. jest popularyzowanie nauki języków obcych oraz przybliżenie młodym ludziom zawodu tłumacza. W konkursie mogą startować 17-letni uczniowie szkół średnich.

XIV edycja konkursu Juvenes Translatores

Tegoroczna edycja odbywa się w wyjątkowych warunkach; wielu uczestników – inaczej niż w latach poprzednich – wykonuje swoje tłumaczenia z domu. Mimo to w konkursowe szranki stanęło aż 663 szkoły z całej Europy, w tym 51 z Polski. Nauczycielom wszystkich wylosowanych szkół dziękujemy za zaangażowanie i dodatkowy trud włożony w organizację konkursu, a uczestnikom życzymy powodzenia.

Więcej informacji na temat konkursu Juvenes Translatores.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama