Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Dzięki policyjnemu systemowi afis odpowie za przestępstwo sprzed kilku lat

Za kradzież pieniędzy odpowie 30-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta podejrzana jest o kradzież 6,5 tysiąca złotych. Do zdarzenia doszło w połowie 2018 roku na terenie Białej Podlaskiej. Na jej udział w zdarzeniu wskazał system AFIS, do którego wprowadzono zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady linii papilarnych. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

W połowie 2018 roku do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że została okradziona. Do jej drzwi zapukała nieznajoma podająca się za pracownicę administracji bloku, która pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody weszła do mieszkania.

Nieznajoma kazała odkręcić wodę w łazience, natomiast sama wykorzystując nieuwagę właścicielki dokonała kradzieży znajdującej się w kredensie gotówki. Łupem „amatorki cudzego mienia” padło 6,5 tysiąca złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, personalia osoby podejrzewanej o udział w sprawie. Okazało się, że jest to obecnie 30-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta została zatrzymana przez mundurowych i doprowadzona do bialskiej jednostki. Wczoraj usłyszała zarzut.

Pociągnięcie do odpowiedzialności 30-latki było możliwe między innymi dzięki pracy technika kryminalistyki, który na miejscu przestępstwa zabezpieczył ślady linii papilarnych. Odbitki wzoru linii papilarnych zostały przesłane do policyjnej bazy danych AFIS. System przez te lata dokładnie analizował i porównywał nowe rejestracje pojawiające się w bazie z zabezpieczonymi śladami.

Podczas kolejnego sprawdzenia okazało się, że należą one do 30-letniej mieszkanki Warszawy. O dalszym losie 30-latki zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolno


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama