Reklama

Biała Podlaska: Odbyło się spotkanie w sprawie oceny bieżącej sytuacji epidemicznej

1 kwietnia w bialskim magistracie odbyło się spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie bieżącej sytuacji epidemicznej.

W spotkaniu na zaproszenie prezydenta uczestniczyli przedstawiciele służy i instytucji zaangażowanych w walkę z koronawirusem w mieście: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Stacji Pogotowia Ratunkowego, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, Straży Miejskiej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska, Zakładu Karnego, a także Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Referatu Informatyki i Łączności i Referatu Zarządzania Kryzysowego UM.

Oto wnioski po spotkaniu:

  • Liczba osób chorych rośnie – zarówno w mieście, jak i w powiecie.
  • 31 marca na prośbę wojewody prezydent podjął działania zmierzające do uruchomienia również przez samorząd kolejnego punktu szczepień na terenie Białej Podlaskiej.
  • Już od dwóch miesięcy siłami Straży Miejskiej i MOPS-u miasto pomaga w dotarciu do punktów szczepień osobom schorowanym i starszym.
  •  MOPS przyjął od firmy Bialcon darowiznę w postaci 50 tys. maseczek wielokrotnego użytku i będzie je dystrybuował wśród mieszkańców miasta. Akcję dystrybucji maseczek i płynów do dezynfekcji od 2 kwietnia będzie także prowadzić Straż Pożarna.
  •  Zwiększona jest ilość wyjazdów „covidowych” ratowników Stacji Pogotowia.

– Dezynfekcja, Dystans, Maseczka – stosujmy się do tych zasad. Są naprawdę bardzo ważne, bo ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wspólnie z członkami Zespołu Zarządzania Kryzysowego obecnymi na dzisiejszym spotkaniu, reprezentującymi instytucje ochrony zdrowia, ochrony sanitarnej, służb mundurowych i służb naszego miejskiego samorządu, apelujemy o odpowiedzialne zachowania, unikanie zgromadzeń. Bądźmy odpowiedzialni za zdrowie innych i własne – zwraca się do mieszkańców prezydent miasta.

 

Źródło / zdjęcie: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama