Reklama

Pan kotek był chory… – nie długo – zajęli się nim uczniowie z Leśnej w gabinecie weterynaryjnym

Przyszli technicy weterynarii z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej na zajęciach praktycznych w gabinecie weterynaryjnym.

Uczniowie II klasy Technikum w zawodzie technik weterynarii Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej w dniu 25.03.2021 r. uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych w Gabinecie Weterynaryjnym MIŁOVET w Międzyrzecu Podlaskim.

Tematyka zajęć obejmowała przygotowanie do badania fizykalnego i szczegółowego oraz wykonywanie zabiegów kastracji i sterylizacji u kotów.

Lekarz weterynarii Pani Paulina Miłosz, właścicielka gabinetu przedstawiła zakres świadczonych przez lecznicę usług, zapoznała ze specjalistycznym sprzętem weterynaryjnym, omówiła także przebieg poszczególnych zabiegów.

Młodzież brała udział w przygotowaniu zwierząt do zabiegów kastracji i sterylizacji, obserwowała wykonywanie kolejnych etapów powyższych zabiegów, następnie pod nadzorem lekarzy weterynarii wykonywała iniekcje podskórne.

Dzięki zajęciom uczniowie pogłębili swoją wiedzę teoretyczną i mogli doskonalić umiejętności praktyczne w realnych warunkach pracy.

materiał: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Monika Kalinka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama