Reklama

Kożuszki: W „garażu” Strongman Team Międzyrzec Podlaski (film) (galeria)

Robert Majczyna, Dariusz Nowosielski i Mateusz Skrzat zaprosili nas do założonej kilka lat temu sali treningowej. Cały czas kompletują sprzęt. - W końcu możemy się nim pochwalić. Po tej stronie Polski mamy najlepiej wyposażoną salę strongman! - z dumą informuje nas Mateusz Skrzat - uwaga - nazwisko może zdecydowanie mylić, na skrzacika a nawet prawdziwego skrzata to On nie wygląda! Silny, zdrowy, wysportowany i codziennie pracujący nad wytrzymałością i zdolnością w podnoszeniu, przeciąganiu, przenoszeniu, przetaczaniu i wyciskaniu. Zresztą tak samo jak dwaj również wyżej wymienieni panowie. A najważniejsze, że są tego efekty! Uwaga! Panowie zapraszają wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił i wspólnego trenowania.

Spacer Buszmena. 150 kilogramów na karku w wersji podstawowej czyli pusty, sam stelaż. – Spacer. Na zawodach nosimy po 340 – 360 kilogramów. Rekordziści do których powoli się zbliżamy spacerują z wagą do 400 kilogramów. – mówi o jednym z urządzeń Robert Majczyna.

Kolejny sprzęt to trzeci w PolsceUchwyt Herkulesa. Stelaż z kolumnami na łańcuchach. Pomysł zaczerpnięty ze średniowiecza. Prawdopodobnie na tego typu albo niewiele odbiegających od tego obecnego urządzenia rozrywano skazańców. Odpowiednie przełożenie zacisków umożliwia odchylenie kolumn pod mniejszym bądź większym kątem. Zadanie polega na uchwyceniu łańcuchów i utrzymaniu pozycji przez kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt sekund. Ponad minutowe siłowanie się z Uchwytem Herkulesa to już wyższa szkoła jazdy przeznaczona chyba tylko i wyłącznie dla ludzi o żelaznych nerwach mięśniach ze stali. – Dla lepszego efektu dokładamy tutaj dodatkowe ciężary wzmagające obciążenia. Nas nie da się rozerwać! – stwierdza Robert.

Odważniki, hantle, wyciskanie belki. Stelaż samochodowy ważący 340 kilogramów. Opony ważące po 400 do 450 kilogramów. Spacer farmera z kilkuset kilogramowym obciążeniem rąk. Część z urządzeń robiona specjalnie na zamówienie i na wymiar. Identyczne sprzęty spotyka się podczas Mistrzostw Świata.

Chłopaki zakochani w „produkcji mięśni” od lat. Zresztą już wcześniej jak Mateusz uprawiał trójbój siłowy, Darek wyciskanie leżąc.

Uwaga przedsiębiorcy! Strongmeni z Kożuszek w gminie Międzyrzec Podlaski uczestniczą w zawodach na terenie już całego kraju a powoli zaczynają zdobywać zawody europejskie. Nadal poszukują sponsora strategicznego. Brakuje profesjonalnej opieki medycznej.

Bohaterowie filmu pozdrawiają nieobecnego niestety podczas nagrania Adriana Majczynę. To czwarty z ekipy międzyrzeckich strongmenów. Ma za sobą jak mówi Robert (prywatnie tato zawodnika) bardzo dobry i owocny w sukcesy sezon. Ma dwadzieścia trzy lata a już jest w ekipie specjalistą od przenoszenia samochodów czy przetaczaniu samochodów ciężarowych. Zaskoczył bardzo pozytywnie osiągami i bitymi praktycznie na każdych zawodach rekordami.

Podczas festynów często biorą udział w akcjach dla dzieci. Zresztą mają specjalnie dla najmłodszych wymyśloną konkurencję w przenoszeniu. W specjalnych koszach, po pięciu szkrabów w jednym, na dwie ręce i poszli… Zresztą – jak sami mówią – konkurencję tą lubią też panie nauczycielki. Podobno panie też chcą być noszone w tych koszach.

Przyszłość? Nagranie filmu reklamowego dla firmy Ryfarm. Do Kożuszek przyjedzie Konrad Karwat i Oskar Ziółkowski bardzo utytułowani zawodnicy strongmen w skali Polski, Europy i już całego świata. Podziękowania obecnemu sponsorowi i wiarę w długotrwałą współpracę składają strongmeni z Kożuszek firmie Fresh Farm Logistic.

Zapraszamy na fanpage Strongman Team Międzyrzec Podlaski! <<==>> LINK 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Strongman Team Międzyrzec Podlaski / Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama