Reklama

2M Clinic: Fizjoterapeuta uroginekologiczna dr Dorota Drabarek (film)

2M Clinic w Białej Podlaskiej, mieszcząca się przy ul. Stefana Batorego 14 lok. 2B przedstawia nowych specjalistów. Od niedawna pacjentki i pacjentów przyjmuje dr Dorota Drabarek, fizjoterapeuta uroginekologiczna.

Fizjoterapia oddziaływuje na pacjenta między innymi poprzez czynnik ruchu. Wydaje się, że trudno znaleźć powiązanie pomiędzy ćwiczeniami ruchowymi a problemami uroginekologicznymi. A jednak! – mówi doktor Drabarek i rozpoczyna opis budowy miednicy mniejszej i znajdujących się w niej narządów.

Jeżeli dojdzie do osłabienia bądź przeciążenia mięśni i wiązadeł może wystąpić wysiłkowe nietrzymanie moczu, parcia naglące, nietrzymanie stolca i gazów oraz może wystąpić bolesność podczas aktów seksualnych. W takiej sytuacji wskazana jest fizjoterapia mięśni dna miednicy. To kilka przykładów jednostek chorobowych zależnych od omawianych elementów ludzkiego ciała.

Fizjoterapia wskazana a nawet zalecana jest także kobietom w ciąży i tuż po porodzie. Nie zależnie czy poród odbył się w sposób prawidłowy i naturalny czy był efektem cesarskiego cięcia.

Więcej informacji w filmie. Zachęcamy też do kontaktu z 2M Clinic Nowym Specjalistycznym Centrum Medycznym w Białej Podlaskiej przy ul. Stefana Batorego 14 lok. 2B, telefon 792 630 630 oraz adres strony internetowej www.2mclinic.pl

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: 2M Clinic Specjalistyczne Centrum Medyczne w Białej Podlaskiej
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama