Reklama

Leśna Podlaska: Pomaganie przez odkręcanie! Trwa zbiórka nakrętek dla Lenki

Piękne czerwone serce na nakrętki zostało już zamontowane przy budynku Urzędu Gminy Leśna Podlaska Leśnej Podlaskiej. Do specjalnego pojemnika można już wrzucać plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Pierwsza zbiórka odbywa się na rzecz Lenki Laszuk. 

Metalowe kosze w kształcie serca cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Kolejne gminy i miasta w Polsce dołączają do tej szlachetnej akcji. Zbiórka nakrętek przyczynia się nie tylko do promowania postawy ekologicznej i działania na rzecz ochrony środowiska, ale jest również formą pomocy dla osób potrzebujących. Zebrane nakrętki przekazywane są na leczenie, rehabilitację, pomoc dla osób z lokalnej społeczności i regionu. 

Do kosza można wrzucać nakrętki, np. po napojach, mleku, czy jogurtach, ale także po płynach do zmywania, szamponach czy płynach do płukania. Ważne, by przed wyrzuceniem nakrętki usunąć z niej wszelkie uszczelki. Do pojemnika nie należy wrzucać woreczków, butelek, czy innych przedmiotów!

Nakrętki z pierwszej zbiórki przekazane będą na rzecz chorej Lenki, która zmaga się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. 

Źródło / zdjęcia: UG w Leśnej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama