Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Drogowy recydywista

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środka odurzającego odpowie mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Dodatkowo na koncie mężczyzny figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. 30-latek zakończył jazdę uderzając w jadące z przeciwka auto. Wczoraj „amator jazdy na podwójnym gazie” usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w miejscowości Zielone. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący osobowym volvo stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z volkswagenem. Drugim samochodem kierował 50-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej W wyniku zderzenia do szpitala trafiło dwoje małoletnich pasażerów vw-na. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że w chwili zdarzenia za kierownicą volvo siedział 30-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Choć ten próbował uniknąć odpowiedzialności podając dane innej osoby funkcjonariusze nie dali się zwieść jego wyjaśnieniom. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Wstępne badanie wykazało, że 30-latek znajduje się również pod wpływem środków odurzających, a na jego koncie figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. A w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pojazdu „na podwójnym gazie” muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama