Reklama

Wygodne materace w Zabrzu – czym się kierować przy zakupie?

Wysoki standard wypoczynku zapewnić mogą tylko rozwiązania stworzone z myślą o skomplikowanej ludzkiej anatomii. Poznaj kilka zasad, którymi warto kierować się przy wyborze materaca.

Wybór materaca to wsparcie w walce o zdrowie

Zdrowy tryb życia to popularny slogan. Niestety dieta, trening, unikanie stresu i rozmaite inne praktyki nie zawsze skutecznie wspierają nasze funkcjonowanie. Szczególnie że często nasza kondycja nie pozwala na odpowiednie poradzenie sobie z dodatkowymi wymaganiami, które na siebie nakładamy, a codzienne zmęczenie sprawia, że stoimy w miejscu. By tryskać energią, szybciej się regenerować i naturalnie zredukować liczbę negatywnych bodźców w naszym życiu, zdecydowanie warto postawić na zdrowy sen. Musi on spełniać wymagania ergonomii, higieny i mikroklimatu, które związane są z naszą anatomią i fizjologią. Dziś to główne zadania materaca – ma on być skuteczną podporą dla naszego wypoczynku.

Wybór materaca to wsparcie w walce o zdrowie

Jak sprawić, by skuteczniej się wysypiać?

Istnieje wiele sposobów na skuteczne wysypianie się. Jednak wiele z tych metod nie działa na zasadzie metody naukowej – bogatej przeanalizowanej wiedzy, a bardziej pewnych popularnych przekonań, które funkcjonują w konkretnym przypadku. Inaczej jest w przypadku doboru odpowiedniego materaca – ten, o ile będzie dostosowany do naszego ciała, na 100% będzie sprzyjać naszemu wypoczynkowi i samopoczuciu, jeśli nasze problemy ze snem nie są sprzężone z poważniejszymi problemami. Dobór materaca wymaga skupienia się na:

Odpowiedniej ergonomii – materac ma mieć wiele stref nacisku, najlepiej siedem lub dziewięć, a także musi zapewniać nam skuteczne podparcie, dzięki czemu nasze mięśnie będą w stanie się rozluźnić w trakcie snu. Jak dobrać twardość materaca?

  • Materace o twardości H1 to propozycja dla osób o masie ciała do 60 kilogramów.
  • Materace o twardości H2 służą oparciem osobom o wadze od 60 do 80 kilogramów.
  • Materace o twardości H3 to propozycja dla osób, które ważą od 80 do 100 kilogramów.
  • Materace o twardości H4 znakomicie sprawdzają się u osób, których masa ciała wynosi powyżej 100 kilogramów.

Kolejnym ważnym aspektem jest typ materaca. Jeśli decydujesz się na wybór materaca kieszeniowego (sprężynowego), koniecznie zwróć uwagę na jego mikroklimat – czy zapewnia on skuteczną wentylację. Piankowe radzą sobie z tym doskonale, często mają jednak mniejszy poziom odporności na odkształcenie – czy jest tak w rzeczywistości, poinformuje Cię okres gwarancyjny. Materac powinien być zakupem na lata. Jeśli pragniesz przetestować dany produkt przed zakupem, koniecznie poznaj materace w sklepie Materacezabrze.eu – znajdziesz tam listę placówek w Zabrzu i znajdziesz jeszcze więcej praktycznych porad.

 

Kupuję materac online – dlaczego warto stawiać na sprawdzone rozwiązania Hilding Anders?

Marka Hilding Anders to zaufany dostawca materacy dla wielu ważnych marek na rynku. Produkty Hilding wielokrotnie zdobyły uznanie podmiotów, które badają skuteczność materacy w codziennym wspieraniu snu. Są one polecane m.in. przez zdrowykregoslup.pl, a większość z nich dysponuje Znakiem Szwajcarskiego Instytutu Jakości AEH. Firma Hilding Anders odpowiedzialna jest za serwis materacezabrze.eu – znajdziesz tam nieco więcej informacji na temat jej działania. Eksperci Hilding od lat łączą ergonomię, fizjologię, anatomię, inżynierię i inne dziedziny naukowe w ramach laboratorium Sleep Lab, co pozwala im na opracowywanie materacy, które zdolne są do spełniania potrzeb snu praktycznie każdego. Kupując materac Hilding masz pewność, że będzie on długotrwałym wsparciem dla Twojego snu.

Jeśli interesuje Cię możliwość zakupu materaca lokalnie w województwie warmińsko-mazurskim, sprawdź materace w sklepie Materaceolsztyn.eu.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama