Reklama

Woskrzenice Duże: Wiosna przyjdzie! Podziękujcie przedszkolakom! (galeria)

Szkoła Podstawowa Pomnik 1000-Lecia Nr 1235 im. bohaterów II Wojny Światowej w Woskrzenicach Dużych (gm. Biała Podlaska) a właściwie działający przy szkole Punkt Przedszkolny zorganizował dziś bardzo ważne wydarzenie. Trzy grupy przedszkole wraz z paniami opiekunkami przygotowały program artystyczny związany z pożegnaniem zimy a zachęcający do jak najszybszego przyjścia wiosny. Wydarzenie to było też zaplanowaną akcją promocji przedszkola. Są tu nadal wolne miejsca a z tego co widzieliśmy, to szczęśliwszych i bardziej uśmiechniętych dzieciaków ciężko byłoby znaleźć.

Jak informuje nas dyrektor szkoły i przedszkola Anna Maksymiuk, marzannę jeszcze kilka lat temu dzieciaki w barwnym pochodzie odprowadzały nad brzeg rzeki Krzny i tam płynęła ona do morza. W ten sposób żegnało się zimę i oczekiwało na przyjście prawdziwej wiosny. Obecnie, w dobie ekologii i dbania o czystość rzek zrezygnowano z tego obrzędu. W tym roku “Biedronki”, “Żabki” i “Pszczółki” symbolicznie marzannę położyły spać do łóżeczka.

W przedszkolu w Woskrzenicach Dużych są trzy grupy: ,,Biedronki” – pod opieką wychowawcy Marty Panasiuk, pracę w grupie wspomaga Katarzyna Zalewska, ,,Żabki” gdzie wychowawcą jest Anna Koszołko i ,,Pszczółki” z wychowawcą Sylwią Koszołko. Do Punktu Przedszkolnego uczęszcza obecnie 38 dzieci a kolejnych 15 do oddziału przedszkolnego. Dzieci objęte są opieką od godziny 7.30 do 16.30. Przedszkolaki z Woskrzenic Dużych chętnie biorą udział w różnych konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia, uczestniczą w akcjach charytatywnych ,,Szlachetna Paczka”, zbierają nakrętki i karmę dla czworonożnych przyjaciół.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Biała Podlaska Wiesławowi Panasiukowi oraz Radzie Gminy z jej przewodniczącym Dariuszem Plażukiem za wspieranie działań przedszkola. Środki finansowe, które otrzymujemy pozwoliły na rozwój bazy lokalowej oraz zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Szanowni rodzice, zapraszamy do skorzystania z naszego przedszkola! – mówi dyrektorka Anna Maksymiuk.

Niebawem film z wydarzenia!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama