Reklama

Kryminałki: Włamał się do myjni samochodowej

Za kradzież z włamaniem do automatu myjni samochodowej odpowie 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Łupem „amatora cudzego mienia” padło 39 złotych, jednak straty związane z uszkodzeniem przez sprawcę urządzenia wyniosły 25 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę w jednej z myjni samoobsługowych na terenie Białej Podlaskiej. Sprawca włamał się do panelu sterowania urządzenia. Jego łupem padła znajdująca się wewnątrz gotówka. Wartość strat oszacowana została na kwotę 39 złotych, jednak straty powstałe w wyniku zdarzenia były dużo wyższe. Pokrzywdzony wycenił je na kwotę 25 tysięcy złotych. W trakcie rozmowy z mundurowymi zgłaszający oświadczył, że rozpoznał sprawcę, którego uwiecznił zapis monitoringu. Jest to bowiem ten sam mężczyzna, który odpowiadał za włamanie do automatu myjni już w ubiegłym roku. Mężczyzna znany był również bialskim policjantom.

Okazało się że podejrzewany o włamanie to 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj „amator cudzego mienia” usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama