Reklama

Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej lubią Wiosnę! i …. suknie! (film)

Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej postanowiły poszukać WIOSNY na terenie swojej szkoły. "Projekt-Suknia" zakładał wykonanie fotografii, której mottem przewodnim było hasło DAMY ~ radę ~ NA BRZESKIEJ.

Dziewczyny początkowo przygotowały „swoje” DAMY kolorując obrazki, wycinając różne kreacje wieczorowe. Z tak przygotowanymi modelkami ruszyły w poszukiwaniu charakterystycznych motywów dla naszej szkoły. W projekcie wzięły udział: Martyna Osuch, Kasia Kukawska, Karolina Kalenik i Kristina Goroszko. Działania nadzorowały nauczycielki: Marta Bąkowska i Laura Czuhan.

http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=news&n=911

 

To już rok działalności projekt edukacyjno-integracyjnego „Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej”.

Powstał z myślą o uczennicach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.

Projekt gwarantuje działania, w których każda dziewczyna będzie miała równe szanse i możliwości realizacji swojego potencjału. Uczennice, do których adresowany jest projekt, są lub będą aktywne, poszukujące, ciekawe świata. Intencją założenia jest również włączenie do projektu uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Projekt „Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej” opiera się głównie na metodzie twórczego rozwiązywania problemów i myśleniu projektowym. Jej celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań poprzez wykorzystywanie specyficznych metod pracy, pobudzających kreatywność.

Myślą przewodnią projektu jest założenie, że „dobry projekt to taki, który pogłębia szkolną edukację i jest powiązany z programem, a zarazem odpowiada zainteresowaniom uczniów i wiąże sensowną działalność praktyczną z pracą umysłową”.

Założenia projektu
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=strona&i=134

Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020

 

Nabór do projektu

 

Strona Aktywnych Dziewcząt z Brzeskiej
https://www.facebook.com/Aktywne-Dziewczyny-z-Brzeskiej-115434073433814

Pomysłodawczynią autorskiego projektu jest Marta Bąkowska – nauczycielka pracująca w Zespole Kształcenia Integracyjnego ZSZ Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.


materiał: Aktywnych Dziewcząt z Brzeskiej
tekst i zdjęcia: Marta Bąkowska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Marta Bąkowska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama