Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za kradzież kosmetyków

Zarzuty kradzieży usłyszeli wczoraj dwaj mężczyźni w wieku 21-23 lat. „Amatorzy cudzego mienia” wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali opuścić sklep z towarem za który nie zapłacili. Ich łupem padły kosmetyki o wartości ponad 800 złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży do jakiej doszło w jednej z drogerii na terenie miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pracownicy ochrony ujęli dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież kosmetyków. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 800 złotych

Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że są to dwaj obywatele Białorusi w wieku 21-23 lat. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyźni ujęci zostali za linią kas z kosmetykami, za które nie zapłacili. Nieuszkodzony towar powrócił do sklepu natomiast „amatorzy cudzego mienia” zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Wczoraj 21-latek oraz jego kompan usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Na poczet kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od nich gotówkę. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama