Reklama

Piszczac: Ruszyły zajęcia w ramach projektu „Lokalny Animator Sportu”

Gmina Piszczac i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu zakwalifikowali się do projektu Lokalny Animator Sportu i otrzymali dofinansowanie na jego realizację ze środków Ministerstwa Sportu.

Jest to projekt, którego celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez zorganizowanie i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Zajęcia realizowane są przez animatora sportu na bazie lokalnej infrastruktury sportowej jaką jest gminny Orlik. W miarę możliwości będą organizowane również np. wyjazdy na basen, do aquaparku, na kajaki, rajdy rowerowe itd. Animatorem sportowym jest Michalina Roguska.

Codziennie (pn. – pt).w godzinach 11.30 – 17.00 prowadzone są zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Dla młodszych są to w większości gry i zabawy wspomagające kondycję i motorykę dziecka, jednak nie brakuje treningów gry w koszykówkę czy piłkę nożną.

Starsze dzieci i młodzież zdecydowanie bardziej interesują typowe treningi z piłką siatkową, do kosza i nożną. Zajęcia są oczywiście bezpłatne. Projekt będzie realizowany do końca listopada 2021 roku.

Więcej informacji i zapisy dzieci pod nr  572 168 122 lub bezpośrednio u animatora na Orliku.

 

Tekst / zdjęcia: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama