Reklama

Kukuryki: Mercedes i Volvo pozostały w Polsce

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pojazdy ciężarowe marki Mercedes oraz Volvo o łącznej wartości  ponad 300 tys. zł.

13 marca br. w Kukurykach, samochodem ciężarowym, usiłował przekroczyć granicę na kierunku wyjazdowym z kraju 59 – letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG z Terespola ustalili, iż pojazd marki Mercedes (rok produkcji 2018) o szacunkowej wartości 250 tys. zł, jest poszukiwany jako utracony na terytorium Polski. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli odzyskaną ciężarówkę. 

Natomiast wczoraj, również przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach z Polski na Białoruś, próbował wyjechać ciągnikiem siodłowym marki Volvo, 41 – letni obywatel Mongolii. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Kierowca został zatrzymany, zaś Volvo o szacunkowej wartości 55 tys. zł (rok produkcji 2008) zabezpieczono na parkingu służbowym.

W obu sprawach wszczęto postepowania przygotowawcze. Zatrzymani kierowcy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) o łącznej wartości prawie 2 mln zł.

 

Tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama