Reklama

Kryminałki: Wpadli podczas kontroli drogowej

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego odpowie 21-letni mieszkaniec gminy Hanna. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Zarzuty usłyszał też 39-letni pasażer audi. Mundurowi ujawnili przy nim marihuanę. Ustalili również, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Szymanowo. Policjanci wisznickiej prewencji zatrzymali do kontroli kierującego audi, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Za kierownicą pojazdu siedział 21-letni mieszkaniec gminy Hanna. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to również przeprowadzony przez funkcjonariuszy test. Od 21-latka pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili u pasażera audi, 39-letniego mieszkańca tej samej gminy, słoiczek z zielonym suszem. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Narkotyki zostały zabezpieczone natomiast obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Zarówno 21-latek jak też jego 39-letni kompan usłyszeli już zarzuty. Młodszy odpowiadał będzie za kierowanie autem pod wpływem środków odurzających. Tu kodeks karny przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności. 39-latek usłyszał zarzuty posiadania i udzielania narkotyków jak też uprawy konopi innych niż włókniste. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama