Reklama

Dołącz do sprzątania Zielawy w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 27 marca 2021
, godz. 10:00
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski zapraszają do udziału w sprzątaniu rzeki Zielawy oraz jej okolicy w ramach ogólnopolskiej akcji "Operacja Czysta Rzeka".

Pierwsze spotkanie odbędzie się na moście Jusaki Zarzeka 27 marca 2021 o godz. 10:00. Drugie będzie miało miejsce 17 kwietnia 2021 roku, godz.  9:00. Zbiórka przy moście w Studziance na Szenejkach. Po akcji odbędzie się ognisko integracyjne i strzelanie z łuku na Łysej Górze w Studziance.

Tegoroczne wydarzenie jak podają Organizatorzy ma za zadanie „zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego, do podejmowania natychmiastowych, konkretnych i wymiernych działań pro środowiskowych”.

W tym roku akcja będzie skupiona na rzece Zielawa oraz drogach w pobliżu jej doliny. – Co roku niestety obserwujemy nagromadzenie licznej ilości różnego rodzaju śmieci w korycie rzeki jak i na brzegach. W oparciu o wolontariuszy zamierzamy posprzątać Zielawę na obszarze gminy Łomazy zarówno z kajaka jak i pieszo. W tym celu powstał sztab w Studziance, który będzie koordynował całe przedsięwzięcie. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej niezwykłej akcji wolontariuszy – informują organizatorzy akcji.

 

Zgłoszenia telefonicznie pod nr 501 266 672, emailem na adres:  [email protected] lub poprzez media społecznościowe do 20 marca 2021r.

Można tez rejestrować się przez stronę www.operacjarzeka.pl klikając przycisk „zostań wolontariuszem” i wybierając sztab Studzianka. Wolontariusze którzy zgłoszą się w terminie, otrzymają pamiątkowe koszulek akcji. Osoby nieletnie powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Całe przedsięwzięcie organizuje wydawca magazynu „Kraina Bugu. Sztab Główny znajduje się w Łosicach. Akcja opiera się o Sztaby Lokalne, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie https://operacjarzeka.pl

Źródło: UG w Łomazach / Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka
Zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama