Reklama

Biała Podlaska: MOPS poszukuje rodzin zastępczych (film) (galeria)

- Uruchamiamy kampanię społeczną która ma służyć promocji rodzicielstwa zastępczego. - informuje prezydent Michał Litwiniuk. Obecnie pilnie poszukiwani są rodzice zastępczy dla dwudziestu pięciu dzieci. Miasto rozpoczyna wielką kampanię promocji Rodzicielstwa Zastępczego. Twarzą kampanii jest rodzina Chazanów - Klaudia i Piotr obecnie dający dach nad głową i będący rodzicami dla siedmiu chłopaków w różnym wieku. Trwa poszukiwanie rodzin! Trwa budowa pierwszego w mieście Rodzinnego Domu Dziecka!

 

– Wszyscy wiemy jaką rolę w naszym życiu, ale przede wszystkim w rozwoju dzieci i młodzieży odgrywa rodzina. Bolejemy nad faktem, że nie każde dziecko ma możliwość dorastania w naturalnym, biologicznie swoim środowisku. Znamy skalę miejskich potrzeb w zakresie wsparcia które dawałyby naturalne rodziny. Niestety potrzeby te są zawsze większe niż nasze możliwości pomocy dzieciom. Stąd zaangażowanie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i miejskiego środowiska związanego z organizacją pieczy zastępczej w kampanię którą chcemy zachęcić do współpracy potencjalnych, przyszłych rodziców zastępczych. – mówił prezydent Michał Litwiniuk.

Obecnie 25 dzieci z miasta Biała Podlaska przebywa w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Przepisy przewidują, że do takich placówek trafiać powinny dzieci powyżej dziesiątego roku życia, te młodsze powinny trafiać do Rodzin Zastępczych. O ile istnieją zabezpieczone miejsca w placówkach opiekuńczych o tyle ciągły deficyt odczuwa Biała Podlaska w ilości Rodzin Zastępczych zdolnych do przyjęcia dzieci poszukujących tego typu opieki.
To przykre, że są dzieci które nie mają szansy wychować się w rodzinie biologicznej ale tym bardziej wspaniałe jest to, że są ludzie tworzący rodziny o dużych sercach, którzy w ramach misji życiowej podejmują się być Rodzicami Zastępczymi. – mówi prezydent Litwiniuk.

Organizatorem misji tworzenia Pieczy Zastępczej na terenie miasta Biała Podlaska jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To ta instytucja jest odpowiedzialna za nabór i przeprowadzenie procedury znalezienia, powołania i wspierania Rodzin Zastępczych. Są to Rodziny Zastępcze zawodowe, Rodziny Zastępcze niezawodowe, lub Rodzinne Domy Dziecka. To bialski MOPS kieruje następnie i prowadzi specjalistyczne szkolenia w temacie pieczy zastępczej. – informuje Stanisław Romanowski, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej.

Dziękuję Prezydentowi Miasta za objęcie kampanii promocji Rodzicielstwa Zastępczego honorowym patronatem. Kampania jest realizowana przez Dział Opieki Nad Dzieckiem bialskiego MOPS. Jest to odpowiedź na potrzebę tworzenia nowych rodzin zastępczych na terenie Białej Podlaskiej. – mówi Ewa Borkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie: www.mops-bialapodlaska.pl oraz w siedzibie bialskiego MOPS przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 24.

Historyczna chwila czeka nas w tym roku. Trwa budowa pierwszego Rodzinnego Domu Dziecka. Inwestycja prowadzona jest przy ulicy Kolejowej 21 a nosi tytuł „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych. – informuje prezydent Litwiniuk.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk / Arkadiusz Michlewicz
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

 

 

 

Galeria:

Autor zdjęć:
Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk / Arkadiusz Michlewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama