Reklama

Zaawansowany etap prac nad budową ścieżki rowerowej do Porosiuk (film) (galeria)

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Porosiuk - przystań kajakowa - do Białej Podlaskiej - ulice Borowa i Żabia. To kolejny element ogromnego zadania realizowanego w ramach Metropolitalnego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Biała Podlaska i Gminy Biała Podlaska. Wartość ogólna zadania to 15 milionów złotych z czego aż 12 milionów złotych to środki zewnętrzne. Wszystko po to aby zbudować infrastrukturę umożliwiającą wykorzystanie i odkrywanie walorów przyrodniczo - wypoczynkowo - rekreacyjnych Doliny Rzeki Krzny.

Omawiany odcinek budowany z Porosiuk do Białej Podlaskiej po południowej stronie rzeki Krzny to zachodni, końcowy element kilkunastokilometrowy ścieżek pieszo-rowerowych Doliną Krzny. Odcinek zakończy się w ulicy Borowej w Białej Podlaskiej gdzie dalej poprowadzony zostanie ulicą Żabią na Drogę Wojskową i kładką na Krznie przejdzie na stronę północną. Dalej to już pawilon edukacyjny przy Żurawiej i Bulwar Radziwiłłów przy Parku Radziwiłłowskim oraz Małpi Gaj i kolejne elementy ścieżki która zakończy się na bialskiej Białce.

Ścieżka w Porosiukach powstaje na podbudowie mieszanki kruszyw. Do czerwca zamierzamy zakończyć prace. Już na ten moment prace są na tyle zaawansowane, że termin ostatniego miesiąca przed tegorocznymi wakacjami – termin oddania ścieżki użytkownikom – jest niezagrożony. Będzie to szeroka, czterometrowa ścieżka pieszo-rowerowa. Pomyślane jest to w ten sposób aby połączyć elementy edukacji z rekreacją. Tu w Porosiukach ścieżka kończy się na stanicy wodnej gdzie można wypożyczyć kajak. – mówi wójt Wiesław Panasiuk.

Prace przy budowie ścieżki wykonuje bialski Tre-Drom. Ścieżka wyposażona zostanie w małą architekturę. Ciekawostką jest to, że większość ławek, stolików, koszy na śmieci wykonanych zostanie z drewna drzew kolidujących a wyciętych w momencie wytyczania przebiegu ścieżki. Z materiału drzewnego powstanie też kolejny oprócz wiaty przy przystani obiekt o charakterze agroturystycznym.

  1. zdjęcia z 22 lutego…

2. zdjęcia z 12 marca…

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama