Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za kradzież i paserkę

Bialscy policjanci zatrzymali 56-latka podejrzanego o szereg kradzieży sklepowych na terenie miasta. Odzyskali również część skradzionych przedmiotów. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdyż poszukiwany był w związku z nieopłaconą grzywną. Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 41-letni paser, który podejrzany jest o zastawianie skradzionego mienia w lombardach.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy ustalili, że 56-latek bez stałego miejsca zamieszkania podejrzany jest o dokonanie szeregu kradzieży sklepowych w markecie budowlanym na terenie miasta. Łupem sprawcy padły miedzy innymi tarcze do ciecia glazury oraz komplet kluczy. Funkcjonariusze potwierdzili swoje informacje, ustalili również, że nie są to jedyne czyny na jego koncie.

Mężczyzna podejrzany jest także o kradzieże na terenie bialskich drogerii oraz księgarni. Tym razem amator cudzego mienia „zainteresował się” perfumami znanych marek oraz materiałami biurowymi. Do zdarzeń dochodziło od września ubiegłego roku, a łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, też pasera skradzionych przedmiotów, który wstawiał je do lombardów na terenie Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

56-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwo. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, poszukiwany był bowiem do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z nieopłaconą grzywną. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 41-latek z gminy Konstantynów podejrzany o paserstwo. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama