Reklama

Kryminałki: Odpowie za nielegalną produkcję papierosów

Bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli urządzenie do nielegalnej produkcji papierosów, krajankę tytoniową oraz gotowy już produkt. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 61-latek z Międzyrzeca Podlaskiego. Nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej weszli do wytypowanego sklepu działającego na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jego właściciel może posiadać i sprzedawać nielegalne wyroby tytoniowe.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Zarówno na terenie obiektu jak też w miejscu zamieszkania 61-latka mundurowi ujawnili krajankę tytoniową, urządzenie do produkcji papierosów, kilka tysięcy gilz a także gotowy już produkt.

Mundurowi zabezpieczyli również niemal 300 paczek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 61-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do roku pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama