Reklama

30 sportowców otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska (galeria)

Dziś, tj. 10 marca w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów sportowych Prezydenta Miasta Biała Podlaska za osiągnięte wyniki sportowe w 2020 roku. Wsparcie od prezydenta otrzymało 30 zawodniczek i zawodników bialskich klubów sportowych na łączną kwotę 98 100 zł. 

Opinię o przyznaniu stypendium wydała komisja ds. stypendiów w składzie: Stanisław Romanowski – Przewodniczący Komisji, Gabriela Kuc – Stefaniuk – członek Komisji, Janusz Wilczek – członek Komisji.

Na uroczystości oprócz bohaterów spotkania – stypendystów, obecni byli prezydent miasta Michał Litwiniuk, członkowie komisji ds. stypendiów, trenerzy oraz prezesi bialskich klubów sportowych.

– Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu, determinacji i niejednokrotnie poświęceniu, wykuliście swoje sportowe sukcesy, zbliżając się do własnego absolutu, ale także wspaniale promując nasze miasto Białą Podlaską. To bardzo miła chwila, że w ten sposób, wręczając państwu stypendia sportowe, mogę jako prezydent miasta w imieniu naszej miejskiej społeczności docenić wasz całoroczny trud – powiedział podczas uroczystości prezydent miasta Michał Litwiniuk

Stypendyści należą do klubów sportowych: Bialski Klub Karate Kyokushin, KS AZS AWF Biała Podlaska, KS Fight Point Biała Podlaska, MKS Żak Biała Podlaska oraz UKS „Olimpia” Biała Podlaska. 

Lista stypendystów. 

Lp.

Imię i nazwisko, r. ur.

kategoria wieku

nazwa klubu

za osiagnięcia w 2020 r.

wysokość

trener

1

Mincewicz Aleksandra – 2005r.

junior młodszy

Bialski Klub Karate Kyokushin

2m w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w karate kyokushin – kumite 55kg

3 600

Miszkiniuk Ariel

2

Jańczuk Antoni – 2006r.

junior młodszy

Bialski Klub Karate Kyokushin

1m w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w karate kyokushin – kumite 50kg

4 500

Miszkiniuk Ariel

3

Lewczuk Jakub – 2005r.

junior młodszy

Bialski Klub Karate Kyokushin

3m w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w karate kyokushin – kumite 55kg

2 400

Miszkiniuk Ariel

             

4

Bargielska Katarzyna – 1999r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  w lekkiej atletyce U-23 w skoku w dal;  .

2 400

Makaruk Tadeusz

5

Bedeniczuk Bartłomiej – 1995r.

senior

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce w skoku wzwyz

2 400

Makaruk Tadeusz

6

Czarnocki Damian – 2000 r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce U-23 w skoku w dal

2 400

Makaruk Tadeusz

7

Gryta Jacek Patryk – 2003 r.

junior młodszy

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodziezy w lekkiej atletyce U-18 w skoku w dal; 

2 400

Makaruk Tadeusz

8

Jaroszkiewicz Piotr – 2004 r.

junior młodszy

KS AZS AWF Biała Podlaska

1m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodziezy w lekkiej atletyce U-18 w skoku wzwyż; 

4 500

Makaruk Tadeusz

9

Tarkowski Piotr – 1999r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

1m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce U-23 w skoku w dal

4 500

Makaruk Tadeusz

             

10

Burda Patryk – 2000r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów kat 73kg.

2 400

Szyszka Paulina   Sacharuk Jarosław

11

Juchimiuk Maciej – 1998 r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

2m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów kat 109 kg.

3 600

Sacharuk Jarosław

12

Gierczuk Wiktoria – 2002 r.

junior

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Mistrzostwach Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów kat 59 kg.

2 400

Szyszka Paulina   

13

Wypart Mateusz – 1997r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów kat 109 kg..

2 400

Sacharuk Jarosław

14

Sacharuk Dominika-2000r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

3 m w Mistrz. Polski Seniorów w podnoszeniu cięzarów w kat. 64kg

2 400

Szyszka Paulina   

15

Szpara Andrzej – 1999r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

2m w Młodziezowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów kat 73 kg.

3 600

Szyszka Paulina   

16

Zamożniewicz Julia – 1998 r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów kat 55kg.

2 400

Sacharuk Jarosław

17

Zielińska Weronika – 1999r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

3m w Mistrzostwach Polski juniorek w podnoszeniu ciężarów kat 76 kg.

2 400

Szyszka Paulina   

18

Zielińska- Stubińska Weronika – 1997r.

młodzieżowiec

KS AZS AWF Biała Podlaska

1m w Młodzieżowych i Seniorów Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów kat. 81 kg.

4 500

Szyszka Paulina   

             

19

Firut Michał – 2003 r.

junior

KS Fight Point  Biała Podlaska

3m w Mistrzostwach Polski juniorów starszych kickboxingu w formule  Low Kick;  

2 400

Nazaruk Klaudiusz

 

 

 

 

 

 

 

20

Mil Michał – 2002r.

junior

MKS Żak Biała Podlaska

1m w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo w układach

4 500

Bujak Zbigniew

             

21

Olichwiruk Michał – 2002 r.

junior

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

22

Lewczuk Patryk – 2002r.

junior

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

23

 Niedzielski Hubert- 2001r.

junior

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

24

Fic Dawid – 2001r.

junior

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

25

Kobyliński Daniel -2001r.

junior

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

26

Konieczny Artur – 2004r.

junior młodszy

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

27

 Polok Jakub -2001r.

junior

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

28

Cielecki Piotr – 2001r.

junior

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

29

 Tarasiuk Jakub -2001r.

junior

UKS „Olimpia” Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

30

Michalczuk Marcin – 2001 r.

junior

UKS Olimpia Biała Podlaska

2m w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej

3 600

Stefaniec Marcin     Kubiszewski Marek

 

 

 

 

razem:

98 100

 

Już wkrótce na naszym kanale Biper Tv film z uroczystości.

Źródło: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama