Reklama

Kryminałki: Na łuku drogi stracił panowanie nad renaultem

Wczoraj w miejscowości Konstantynów kierujący busem 26-latek na łuku drogi zderzył się z jadącym z przeciwka motorowerzystą. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze przypominając, że obecna aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi.

Wczoraj rano w miejscowości Konstantynów doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Renault, 26-letni mieszkaniec gminy Włodawa, na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym motorowerzystą. W wyniku wypadku 62-letni kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę. Pamiętajmy, że obecna aura – w tym śliskie o poranku drogi, wymagają od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni. Dostosujmy wiec prędkość do warunków panujących na drodze, dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama