Reklama

Dzień kobiet na bialskich drogach

Wczoraj policjanci bialskiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Dzień Kobiet na drodze”. Działania promowały bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Na Panie, które zatrzymane zostały do kontroli czekały życzenia i drobny upominek wręczany przez mundurowych.

W związku z wczorajszym świętem wszystkich Pań, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przeprowadzili akcję pod nazwą „Dzień Kobiet na drodze”. Mundurowi promowali bezpieczeństwo kobiet za kierownicą. Podczas przeprowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracali uwagę między innymi na zapięte pasy bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących.

Paniom, które jechały zgodnie z przepisami poza wręczonymi kwiatami policjanci przekazywali również słowa uznania za bezpieczną jazdę. Natomiast te Panie, które popełniły drobne wykroczenia mogły liczyć również na większą wyrozumiałość mundurowych. W każdym jednak przypadku funkcjonariusze przypominali jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów zwracając uwagę na to, że każde nawet najdrobniejsze przewinienie na drodze może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Tego typu akcje mają uświadomić wszystkim, jak bardzo ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do nich. Natomiast upominki przygotowane dla Pań były miłym zaskoczeniem i wywołały uśmiechy na ich twarzach.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama