Reklama

Swory: Dzień Dinozaura (galeria)

Po co dinozaurom ogony? Co jadły dinozaury? Dlaczego dinozaury wyginęły? Na te i wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć milusińscy z punktu przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Sworach. Przedszkolaki uczestniczyły 26 lutego 2021 roku w Światowym Dniu Dinozaura, którego celem było pogłębienie wiedzy dzieci na temat tych olbrzymich gadów.

Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wzięły udział w niecodziennych zajęciach. Najpierw wysłuchały zagadki, następnie oglądały bajkę edukacyjną na temat dinozaurów: „Hokus i Lotus” i prezentację z zagadkami matematycznymi. W skupieniu słuchały opowieści i ciekawostek o dinozaurach. Wcieliły się w prawdziwych paleontologów. Wyposażone w pędzle, odkrywały w ziemi dinozaury, wykuwały w lodzie młotkiem ukryte dinozaury. Tropiły dinozaury po ich śladach, układały puzzle przedstawiające dinozaury i przypinały klamerki dinozaurom i liczyły jaja dinozaurów. Lecz niebywałą frajdą było malowanie dinozaura, układanie dinozaura z figur geometrycznych i fotograficzna sesja z dinozaurami. Dzieci mogły choć przez chwilę poczuć się dinozaurem dzięki zdjęciom w czapce dinozaura.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale za udział w świecie dinozaura. Ten wyjątkowy dzień pokazał, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty. Był to bardzo ciekawy i fascynujący dzień.

 

materiał: Szkoła Podstawowa w Sworach
tekst i zdjęcia: Iwona Chaniewicz nauczyciel wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Iwona Chaniewicz nauczyciel wychowania przedszkolnego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama