Reklama

Kryminałki: Kolejna wspólna akcja policjantów oraz funkcjonariuszy kas wymierzona w nielegalny hazard

Międzyrzeccy kryminalni po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli sprzęt komputerowy w lokalu działającym jako „kafejka internetowa”. Ustalenia mundurowych wskazywały jednak, że w rzeczywistości prowadzone były tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Wczoraj policjanci międzyrzeckiego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Mundurowi weszli do wytypowanego lokalu funkcjonującego na terenie miasta jako „kafejka internetowa”. Z posiadanych informacji wynikało jednak, że prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Zabezpieczyli pięć jednostek centralnych komputerów, telefon komórkowy oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili również eksperyment procesowy, który potwierdził, że zabezpieczone urządzenia działają w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych i będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych.

To kolejne miejsce nielegalnego hazardu zlikwidowane na terenie powiatu bialskiego przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Właściciele pseudo kasyn i nielegalnych automatów do gier mogą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama