Reklama

Kryminałki: Okradła właścicielkę wynajmowanej stancji

Za kradzież pieniędzy oraz telefonu komórkowego odpowie 52-latka. Kobieta podejrzana jest o kradzież pieniędzy właścicielce wynajmowanej przez siebie stancji. „Amatorka cudzego mienia” chciała pożyczyć gotówkę, jednak wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej zabrała dodatkowo ponad 1600 złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego bieżącego roku dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży pieniędzy i telefonu komórkowego na szkodę 91-letniej mieszkanki miasta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kilka miesięcy wcześniej wynajęła stancję nieznanej kobiecie. Zajmowała ona sąsiedni budynek na posesji zgłaszającej. W dzień zdarzenia przyszła by pożyczyć pieniądze.

Dopiero kilka godzin później starsza pani sięgając do portfela zobaczyła, że jest on pusty. Przypomniała sobie wówczas, że przez chwilę zostawiła swoją lokatorkę samą. Kilka dni później całą sprawę postanowiła zgłosić organom ścigania. Znała jednak jedynie imię nieuczciwej lokatorki.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia kobiety podejrzewanej o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 52-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Kobieta zatrzymana została do wyjaśnienia.

52-latka usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama