Reklama

Biała Podlaska: Jesteś osobą niewidzącą a chcesz czytać książki? Oto oferta dla Ciebie!

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących, oferujemy czytelnikom nowe możliwości i rozwiązania techniczne. Jedno z nich to wypożyczenie Czytaka, prostego w obsłudze odtwarzacza, przypominającego wyglądem średniej wielkości telefon bezprzewodowy, umożliwiającego odtwarzanie książek w wersji mówionej. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową i w zakładce Czytak wybrać z listy książek mówionych poszukiwane tytuły.

Czytelnik może również zamówić telefonicznie interesujące go pozycje lub poprosić bibliotekarza o zaproponowanie książek mówionych z danej dziedziny czy konkretnego autora. Gdy książki są już wybrane, wystarczy skontaktować się z nami w celu wypożyczenia Czytaka, który z wgranym zamówieniem będzie czekał w wypożyczalni biblioteki w ustalonym terminie. Usługę udostępniania czytaków realizujemy w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

Posiadamy też w ofercie 50 audiobooków w formacie DAISY, które otrzymaliśmy od Fundacji Edukacji Nowoczesnej. Są to książki przeznaczone dla osób mających problemy ze wzrokiem oraz z czytaniem. Można je odtwarzać za pomocą urządzeń lektorskich, odtwarzaczy mp3 oraz komputera, jeśli zainstalujemy na nim bezpłatny program do obsługi tego formatu, np. Amis. DAISY umożliwia swobodną nawigację pomiędzy elementami książki, takimi jak strony, rozdziały, przypisy. Użytkownik może regulować prędkość i wysokość głosu w nagraniu lektorskim, a w przypadku tekstu zmieniać wielkość czcionki czy kolor tła. Audiobooki można wypożyczyć w Wydziale Multimediów i Wspierania Edukacji, a lista pozyskanych książek dostępna jest na stronie internetowej biblioteki.

materiał: Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Renata Adamczuk w z. Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama