Reklama

Parczew: Zasiłek celowy dla poszkodowanej rodziny z Podedwórza

W dniu 26 lutego 2021 r. na terenie gminy Podedwórze doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane został 3 osoby, w tym kobieta i dwoje małoletnich dzieci. Z uwagi na siłę wybuchu całkowicie zostało zniszczone wyposażenie mieszkania. Uszkodzona została również konstrukcja budynku w stopniu uniemożliwiającym jego zamieszkiwanie.

Mając na uwadze niezwykle trudną sytuację życiową, w jakiej znalazła się rodzina, na wniosek Wójta Gminy Podedwórze, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, działając na podstawie art. 115 ust. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, udzielił gminie wsparcia na dofinansowanie zadania własnego gminy, określonego w art. 17 ust.1 pkt 6 cyt. wyżej ustawy, z przeznaczeniem na wypłatę zasiłku celowego dla poszkodowanej rodziny w wysokości 10.000 zł. Celem tego zasiłku jest umożliwienie rodzinie sfinansowania najpilniejszych potrzeb bytowych związanych z codziennym funkcjonowaniem.

Środki zostały przekazane w dniu 2 marca br. na rachunek gminy Podedwórze i w najbliższych dniach zostaną przekazane poszkodowanej rodzinie.

Więcej o tragedii w Podedwórzu i apel o pomoc w materiale:
Parczew: Podedwórze prosi o pomoc! <<==>> LINK

 

tekst:  Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego
opracowanie:  Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama