Reklama

Kryminałki: Wpadł na gorącym uczynku kradzieży

Za kradzież sklepową odpowie 31-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna zatrzymany został przez międzyrzeckich funkcjonariuszy, gdy usiłował zbiec z miejsca zdarzenia. Łupem „amatora cudzego mienia” padły w szczególności produkty spożywcze oraz alkohol na kwotę ponad 600 złotych. 31-latek usłyszał już zarzut. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej, w jednym z marketów na terenie miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że „amator cudzego mienia” zabrał cały wózek produktów, po tym nie płacąc za nie, opuścił sklep drzwiami przeznaczonymi dla klientów wchodzących do budynku.

Kiedy sprawca został zatrzymany przez pracownika ochrony porzucił koszyk uciekając z miejsca zdarzenia. Jego łupem padły w szczególności produkty spożywcze oraz alkohol. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 600 złotych.

Na miejsce skierowany zostali mundurowi, którzy na międzyrzeckiej promenadzie zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Okazało się, że jest to 31-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył sytuacją materialną

31-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama