Reklama

Sportowe Stypendia Powiatu Bialskiego!

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej uchwałą z dnia 10 lutego br. przyznał stypendia sportowe zawodnikom, którzy w 2020 r. osiągnęli wysokie wyniki sportowe w ramach systemu sportu młodzieżowego. W związku z ograniczeniami pandemicznymi jedynie delegacje kilku zawodników i trenerów odebrały uroczyście swoje dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. Wręczenia dokonali starosta Mariusz Filipiuk, wicestarosta Janusz Skólimowski i przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński. Stypendia przyznano w kwocie od 180 do 690 zł miesięcznie przez pięć kolejnych miesięcy.

Wyróżniono 16 sportowców, w tym za pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata w dyscyplinie podnoszenie ciężarów. Takie osiągnięcie na swoim koncie ma Konrad Łazuga z Terespola. Zawodnik nie mógł przybyć na uroczystość, gdyż uczestniczy w zgrupowaniu przed Mistrzostwami Europy. Dyscyplinę podnoszenie ciężarów w Terespolu reprezentowali za to stypendysta Michał Zrol z trenerem Arturem Skulimowskim.

Drugi klub prężnie działający w dyscyplinie podnoszenie ciężarów funkcjonuje przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Z tego klubu aż siedem osób otrzymało stypendia sportowe. Są to: Kacper Bogusz, Patrycja Kłos, Łukasz Bogusz, Sebastian Kłos, Filip Kędzierawski, Bartosz Krzyżanowski i Marek Sprychel. Ich trenerem jest Tomasz Kuć. Niestety i ci zawodnicy nie uczestniczyli w uroczystości a stypendia trafią do nich listownie.

W dyscyplinie taekwondo olimpijskie stypendium sportowe przyznano dwóm zawodnikom trenującym w Klubie Sportowym Taekwondo w Międzyrzecu Podlaskim pod opieką Mateusza Żechowskiego, są to: Kacper Siedlanowski i Daria Myszka.

W dyscyplinie taekwondo ITF sukcesy odnoszą zawodnicy trenujący w Akademii Taekwondo „Virtus” w Łomazach. Stypendium otrzymało trzech zawodników: Anastazja Stanilewicz, Karolina Podkańska i Mateusz Sakiewicz. Gratulacje dla trenera Artura Romaniuka.

Stypendium sportowe otrzymali także pływacy z Klubu Sportowego „Narwal” w Międzyrzecu Podlaskim, trenowani przez Wojciecha Lubańskiego. Są to: Jakub Jakimiak i Wiktoria Karwowska. Niestety i oni nie byli obecni podczas uroczystości.

Uroczystość poprowadziła dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Barbara Kociubińska-Koza.

Droga do przyznania Stypendium Sportowego
Realizując uchwałę Rady Powiatu w Białej Podlaskiej z dnia 28 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia okresowych stypendiów dla sportowców oraz nagród za wyniki sportowe i wyróżniające osiągnięcia w działalności sportowej, wydanym zarządzeniem Starosta Bialski powołał pięcioosobową Komisja ds. stypendiów sportowych w celu wyłonienia kandydatów do stypendiów sportowych. W jej skład weszli reprezentanci: Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej, Komisji Edukacji Kultury Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, organizacji pozarządowych oraz Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Do Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej wpłynęło 17 wniosków o udzielenie stypendium sportowego w dyscyplinach: taekwon-do ITF, taekwon-do olimpijskie, podnoszenie ciężarów i pływanie. Jeden wniosek nie był rozpatrywany ze względu na niespełnienie wymogu formalnego.

Komisja stypendialna obradowała w dniu 27 stycznia 2021 r. Jej członkowie pozytywnie zaopiniowali przyznanie stypendiów pozostałym 16. zawodnikom i postanowili zaproponować Zarządowi Powiatu w Białej Podlaskiej wysokość stypendiów i czas na jaki stypendia mają być przyznanie poszczególnym zawodnikom.

W budżecie Powiatu Bialskiego na 2021 rok przewidziano na wypłatę stypendiów sportowych kwotę 30 tys. złotych i ta kwota została rozdysponowana w całości, tak jak w załączniku do niniejszej uchwały.

Wykaz zawodników, którym przyznano Stypendia Sportowe z Budżetu Powiatu w Białej Podlaskiej w roku 2021:
1. Łazuga Konrad – podnoszenie ciężarów -MOK Terespol
2. Siedlanowski Kacper – Taekwon-do olimpijskie – Klub Sportowy Taekwondo w Międzyrzecu Podlaskim
3. Stanilewicz Anastazja – Taekwon-do ITF – Akademia Taekwon-do VIRTUS w Łomazach
4. Bogusz Kacper – podnoszenie ciężarów – GCK w Kobylanach
5. Podkańska Karolina – Taekwon-doITF – Akademia Taekwon-do VIRTUS w Łomazach
6. Jakimiak Jakub – pływanie – Klub Sportowy „NARWAL” Międzyrzec Podlaski
7. Zrol Michał – podnoszenie ciężarów – MOK Terespol
8. Kłos Patrycja – podnoszenie ciężarów – GCK w Kobylanach
9. Bogusz Łukasz – podnoszenie ciężarów – GCK w Kobylanach
10. Sakiewicz Mateusz – Taekwon-do ITF – Akademia Taekwon-do VIRTUS w Łomazach
11. Myszka Daria – Taekwon-do olimpijskie – Klub Sportowy Taekwondo w Międzyrzecu Podlaskim
12. Kłos Sebastian – podnoszenie ciężarów – GCK w Kobylanach
13. Kędzierawski Filip – podnoszenie ciężarów – GCK w Kobylanach
14. Krzyżanowski Bartosz – podnoszenie ciężarów – GCK w Kobylanach
15. Karwowska Wiktoria – pływanie – Klub Sportowy „NARWAL” Międzyrzec Podlaski
16. Spychel Marek – podnoszenie ciężarów – GCK w Kobylanach.

materiał: Radio Biper
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama