Reklama

Sławacinek Stary: Egzamin pierwszoklasisty (film)

Jedną z najważniejszych chwil w szkolnym życiu młodego ucznia jest uroczystość ślubowania. W tym roku to dzień długo wyczekiwany przez wszystkich. 16 lutego 2021 roku szesnaścioro pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym swój pierwszy egzamin zdało śpiewająco. Podczas swojego występu artystycznego zapewnili wszystkich, że są świetnie przygotowani i zasługują na miano ucznia.

W podniosłej atmosferze odśpiewali hymn państwowy oraz złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Z dumą przyjęli akt pasowania na ucznia i czytelnika z rąk wicedyrektor szkoły Beaty Lipki, otrzymując pamiątkowe dyplomy oraz swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. Chociaż szkolna brać uczniowska nie mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu, nie zapomniała o swoich młodszych kolegach. Uczniowie klasy drugiej przygotowali własnoręcznie piękne upominki oraz kartki z życzeniami, które pierwszakom sprawiły wielką radość.

Wychowawczyni Renata Walczuk podkreśliła, że podopieczni, choć stawiają pierwsze kroki w edukacji, już osiągają sukcesy. Zdobyli pierwsze miejsce w konkursie na „Rzeźbę Śnieżną” zorganizowaną przez GOK w Białej Podlaskiej oraz zwycięskie miejsca w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę szkolną pt. „Mój projekt okładki na ulubioną książkę”.

Tak jak wszystkie uroczystości i ta uwieńczona została wspaniałą zabawą przy tanecznych dźwiękach ulubionych przebojów i stole wypełnionym słodkościami, radośnie kończąc czas karnawału.

Wszystkim naszym pierwszakom życzymy RADOSNEGO ZDOBYWANIA WIEDZY, A RODZICOM GRATULUJEMY POCIECH !!!


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Beata Lipka Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym / Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama